Prieš pradėdamas rašyti bloga noriu noriu užsiminti kad blogas skirtas tik kalnų dviračių sporto populiarinimui. Visu pirma noriu trumpai aprašyti pagrindinius skirtumus tarp skirtingu dviračių stilių ir pateikti nuotraukų:
MTB dviračių ir važinėjimo jais stilių yra be galo daug ir įvairių tai: XC, Road,
Trials
Trials – tai kliūčių įveikimas dviračiu siekiant jog kūnas kuo mažiau kontaktuotų su žeme. Šis stilius atsirado kai mototrialu užsiiminėjantiems sportininkams jų treneriai patarė elementų ir technikos mokytis dviračiu. Vėliau tapo populiaru tuo užsiiminėti ne tik mototrialininkams. Trial dviračiams būdingas labai žemas ir kuo lengvesnis rėmas, neamortizuojanti (rigid) šakė, šie dviračiai dažniausiai neturi sėdynių, kadangi dviratininkas pastoviai stovi ant pėdalų, sėdynė jam tik maišytų. Tačiau jei ir turi tai jos labai mažos, daugiau butaforinės negu pritaikomos praktiškai. Dviračiai būna 2 dydžių ratais, tai 26 (stock) ir 20 (mod) colių skersmens. Ratlankiai dažnai turi skyles, siekiant sutaupyti svorio. Street Trials nuo Trials skiriasi tuo jog Street Trials yra sumaišyti Street ir Trials elementai. Yra skirtumų ir tarp dviračių, tačiau juos pastebėtų tik įgudusi trialerio ar street-trialerio akis. Susidomėjote šiuo stiliumi? Daugiau info rasi lietuvos trialistų forume, adresu http://www.biketrials.lt . Gana kalbų, daugiau vaizdų - TRIAL dviratis:
Mod:
Dirt
Dirt – tai šokinėjimas dviračiu per iš žemių pastatytus "dirtus" ir įvairių triukų atlikimas šuolio metu. Dažniausiai tramplyno kickeris būna statomas toks jog išmestų maksimaliai aukštai, taip suteikiant daugiau laiko atlikti triukus. Dviračiams būdingas ganėtinai žemas, tačiau jau gerokai aukštesnis nei Trials rėmas, dalys dedamos maksimaliai tvirtos, nes tenka atlaikyti dideles apkrovas. Šakė dažniausiai amortizuojanti, rečiau – rigida. Ratai 26 ir 24 colių skersmens. Dviračio specialiai dirtui, ir tik dirtui kaip ir nėra, šį stilių dažnai važiuoja žmonės tuo pačiu dviračiu bevažinėjantys parke ar street.
Street
Street – šiam stiliui būdingas važinėjimas gatvėse, aikštėse, skveruose ir vietose kur pagrinde lygus paviršius ir šalia koks aukštesnis objektas, laiptai, bortelis ar panašiai. Dviračiu tokiuose vietose atlikinėjami įvairūs triukai, stengiamasi užšokti ant kuo aukštensnės ar peršokti kuo aukštesnę kliūtį. Dviračiai beveik tokie patys kaip ir Dirt, tik dažniau sutinkamos rigid tipo (neamortizuojančios) priekinės šakės, siekiant sutaupyti svorio ir taip palengvinti kai kurių triukų atlikimą.
Freeride – iš esmės viską pasako pavadinimas, tai tiesiog važinėjimas kaip ir kur patinka siekiant gauti kuo daugiau adrenalino. Važinėjama dažniausiai miškuose, nuo kalnų, kur dar padaromas ir tramplynas, šuolio metu atliekami triukai. Urban Freeride tai tas pats Freeride tik mieste, šokinėjama per taip vadinamus stairsetus, šuolių metu taip pat dažnai atliekami triukai. Dviračiai visada su priekine amortizuojančia šake, kuri dar ir turi kiek daugiau eigos nei Street ar Dirt naudojamos. Yra Freeride dviračių turinčių ir galinį amortizatorių, (full suspension). Ratai dažniausiai 26 colių, pasitaiko, jog galinis būna 24 colių, o priekinis 26, siekiant didesnio manevringumo.
Freeride dviratis (full suspension, hardtail):
DH
DH arba downhill stiliumi važiuojama tik kalnuotose vietovėse. Tikslas - per kuo mažiau laiko nusileist nuo kalno specialia trasa, ir taip aplenkt varžovus. Triukams čia nebelieka laiko, dviratininkas turi susitelkt į trasą, kadangi jam svarbi kiekviena sekundė. Downhill dviračiai atrodo labai įspūdingai. Dažniausiai 26 colių ratais, didelės eigos šake, didelės eigos galiniu amortizatoriumi, plačiomis padangomis, dideliais stabdžių rotoriais. Trumpiau tariant tikras tankas.
DH dviratis:
Žmonių aplankiusių blogą skaičius:
Nemaniau, kad MTB dviračiai skirti tiek skirtingų stilių triukų įgyvendinimui. Būtų įdomu pamatyti video, nes maniau, kad su jais tik po kalnus važinėjama :)
AtsakytiPanaikinti